GoodBytes Blog

Inspiratie en tips voor webdesigners & webontwikkelaars

Artikels RSS feed Volg artikels via de RSS feed
jun 06

Webdesign & freelancer tools: onze tips + give-away

Geschreven door goodbytes op 06 juni 2009 4 reacties


 

Naast een inspirerende werkomgeving hebben freelancers een grote portie creativiteit nodig én moeten ze beschikken over uitmuntende organisatorische capaciteiten. Projectopvolging, facturatie, administratie, marketing, enzovoort. Het zijn allemaal zaken die moeten gebeuren naast het effectieve werk, in ons geval: webontwerp, het bouwen van webapplicaties en het voeren van marketingcampagnes op het internet.

Iedereen moet voor zichzelf uitmaken welke manier van werken voor hem of haar het meest efficiënt en effectief is. Bij GoodBytes hebben we ondertussen een workflow ontwikkeld die ons in staat stelt snel en aangenaam te werken om steeds de nodige deadlines van onze klanten te halen.

Omdat we vaak dezelfde vraag krijgen over welke soft- of hardware we gebruiken bij GoodBytes, sommen we hieronder op wat voor ons waardevolle tools zijn om ons werk op een hoog niveau te handhaven. Sommige mensen zweren bij open source software, anderen gebruiken exclusief commerciële pakketten van de grote spelers.

Wij werken met een mix van beide en kiezen die oplossing die voor ons persoonlijk het beste werkt. Deze lijst is dus niets meer dan een weergave van onze eigen voorkeuren en werkmiddelen die kan dienen als inspiratie voor andere freelancers of webontwikkelaars.

Hardware

Windows-PC met twee schermen

Het meeste van ons werk doen we op een PC (nope, geen Mac) met twee computerschermen aan elkaar geschakeld. Op deze PC draaien we Windows als besturingssysteem om enkele redenen: de meeste bezoekers gebruiken nog steeds een Windowssysteem om uw webapplicatie of website te bezoeken. Het is dus niet onverstandig om op dit systeem uw applicatie te ontwikkelen en te testen. Uiteraard testen we ook op andere systemen zoals Mac, maar daarover later meer.

GoodBytes werkomgeving

Een tweede reden waarom we ons werk vooral op Windows doen, zijn softwarelicenties. Onze Adobe Creative Suite licenties zijn aangekocht voor het Windows platform en een dubbele licentiekost zou overbodig en kostelijk zijn.

Macbook Pro

Als mobiel systeem gebruiken we een Macbook Pro. De MacBook Pro is een prachtig en krachtig systeem om mee te werken, handig om opleidingen/les en presentaties mee te geven of om bij klanten op bezoek te gaan. Bovendien testen we zo zowel op een native Windows- als op een MacOS-systeem. Om een externe projector aan de Macbook te koppelen gebruik je een Mini Displayport-naar-VGA-adapter.

Macbook Pro

HP iPaq mobile messenger + Google Calendar

Mijn geheugen is een zeef als het op het onthouden van afspraken aankomt. Afspraak bij de klant, daarna langs de boekhouder, les geven op de hogeschool, deadlines halen, ... en niet te vergeten: vrijetijdsactiviteiten! Het is soms allemaal erg hectisch. Daarom kan ik niet zonder een PDA waarin ik netjes mijn afspraken noteer en synchroniseer met online Google Calendar. Heb ik mijn PDA niet op zak, dan kan ik steeds mijn afspraken nalezen of bewerken via de online applicatie van Google Calendar. No stress!

HP iPaq + Google Calendar

Linux-PC als server

Het derde systeem dat we gebruiken is een PC met CentOS, ons derde besturingssysteem op rij. CentOS is een gratis linux besturingssysteem, afgeleid van de Red Hat Enterprise distributie. Dit systeem gebruiken we onder meer als Subversion server en als testsysteem om onze applicaties zoals www.solidshops.com op uit te rollen en te testen, voor ze finaal online gaan.

CentOS Linux

Software

Adobe CS4 Web Premium

Hoewel we uiteraard liever geen 2000€ neertellen voor software, konden we niet om de aankoop van Adobe Creative Suite 4 Web Premium heen. Er bestaat namelijk geen enkele software waarmee wij vlugger en beter kunnen werken dan Photoshop, Dreamweaver, Illustrator en de andere telgen van de CS-familie.

Uiteraard bestaan er goede code-editors die Dreamweaver kunnen vervangen, maar The Gimp kan toch niet tippen aan Photoshop. Ontwikkelaars die wél met succes The Gimp boven Photoshop verkiezen kunnen we alleen maar benijden.

Adobe Creative Suite 4

Things (Mac)

Niets werkt beter dan een realistisch opgebouwd takenlijstje dat je gedurende de werkdag kan afwerken. Heb je een taak klaar, schrap het dan meteen van je lijstje en voel meteen hoe efficiënt je werkt. Soms werken we nog steeds met papieren lijstjes, maar meer en meer worden we aangetrokken door het gebruiksgemak van “Things" voor Mac.

Thing is een erg handige tool die je kan gebruiken om to-do-lijstjes op te bouwen op je Mac. Heb je een schitterend idee voor één van je projecten, voeg dan een taak toe aan Things zodat je dat gouden idee nooit vergeet.

Voor de gelukkige bezitters van een iPhone of iPod touch: er bestaat ook een Things for iPhone & iPod touch.

Things - task management on the Mac

Billings 3 (Mac)

Freelancers zijn vaak niet het soort mensen die kicken op administratie en dus ook facturatie. Ook wij werken natuurlijk liefst aan onze projecten, maar een goede administratie en facturatie is onontbeerlijk voor elke freelancer, ongeacht het beroepsveld.

Om de facturatie vlotter te laten verlopen kan je beroep doen op software zoals Billings, een erg gebruiksvriendelijke tool die toelaat om op een professionele manier tijd te tracken en te koppelen aan een bepaald project, voor facturatie achteraf. Ook kan je rechtstreeks vanuit Billings facturen genereren en verzenden naar je klanten. Er bestaat overigens een Nederlandstalige versie van Billings.

De makers van Billings zijn zo vriendelijk geweest om ons twee licenties te laten weggeven van hun software. Meer hierover lees je onderaan deze post.

Billings 3 voor Mac

SilverBack (Mac)

We schreven al eerder over deze fantastische tool om usability testing mee te doen. SilverBack tovert een Mac om tot een enorm handig hulpmiddel om de bruikbaarheid of usability van je applicaties en sites mee te testen op proefpersonen.

Silverback usability testing

Gmail + MacOS Mail

Onze Gmail-account synchroniseren we vlekkeloos met Mail van MacOS op onze MacBook Pro. Hebben we onze laptop niet ter beschikking, dan kunnen we nog steeds altijd en overal op een gebruiksvriendelijke manier aan onze mail via Gmail.com.

SmartSVN (Cross platform) + Cornerstone (Mac)

Zonder versiebeheer zouden we niet meer kunnen werken. Op Windows gebruiken we SmartSVN - een cross browser SVN client - terwijl we op Mac graag een iets aantrekkelijkere client zoals Cornerstone gebruiken.

Het maakt op zich niet uit welke client je gebruikt om je versiebeheer te doen, ze werken allemaal netjes samen op dezelfde repository die we geïnstalleerd hebben op onze Linux server. Zelfs de geïntegreerde subversionondersteuning die in Dreamweaver CS4 zit helpt je een heel eind op weg.

Cornerstone subversion client

Balsamiq Mockups

Balsamiq Mockups is ook een oude bekende voor wie regelmatig dit blog leest. Deze flex/AIR toepassing gebruiken we om mockups en wireframes te maken van grotere applicaties voor we ze effectief gaan bouwen. Zulke mockups vormen zeker in team een nuttig middel om de communicatie en discussie over bepaalde schermen of pagina’s te vergemakkelijken.

Balsamiq mockups en wireframes

Conclusie en Billings 3 give-away

Uiteraard is bovenstaande geen uitputtende lijst met software voor freelancers of web designers. Ook wij gebruiken nog andere tools zoals Filezilla, Skype, SQLyog en Visual Web Developer, maar het schets wel een beeld van hoe wij onze workflow hebben georganiseerd en waar wij dagelijks mee werken.

We horen graag hoe andere freelancers of web developers werken. Stuur een foto of screenshot die iets te maken heeft met GoodBytes én met jouw workflow naar theoffice - at - goodbytes.be en maak kans op een Billings 3 licentie voor Mac. De eerste twee originele inzendingen krijgen de licentie toegestuurd.

Update: Winnaar 1 bekend

Onze eerste billings licentie gaat naar Liesbeth van Amlili. Zij maken kinderkledij en -accessoires en gebruiken in hun workflow Adobe Illustrator om hun ontwerpen vorm te geven. Proficiat en veel plezier met Billings!

Amlili kinderkledij en accessoires


GoodBytes Webdesign Studio

Over Joris Hens

Dit blog wordt onderhouden door Joris Hens, freelance webontwikkelaar en docent webtechnologie aan de Katholieke Hogeschool Mechelen. Met dit blog wil hij inspiratie en informatie delen over all-things web design. Volg Joris en GoodBytes op Twitter en op Facebook.

4 commentaren geserveerd

1
Mikaël zegt ...

Welke agenda gebruik je dan op je PDA ? En hoe synchroniseer je die met Google Calendar ?

Geschreven op 10 jun 2009 om 20u27

2
goodbytes zegt ...

We gebruiken de standaard agenda op windows mobile. Om te synchroniseren gebruiken we “CompanionLink for Google”, een klein tooltje dat ongeveer 29$ kost. De iPaq zelf is ondertussen al enkele jaren oud en wellicht niet meer te koop. Als nieuw toestel zou ik zeker een iPhone overwegen.

Geschreven op 11 jun 2009 om 9u42

3
Fedde Meesters zegt ...

Ik heb zelf een iPod Touch, en heb het ‘Things’ tooltje er even opgezet. Het werkt erg makelijk!

Geschreven op 03 dec 2009 om 18u50

4
Stijn De Becker zegt ...

Ik kwam net dit tegen. Is een erg leuke tool, ziet er mooi uit en handig!

http://www.funkytime.eu/nl/

Geschreven op 18 jun 2010 om 18u21

Plaats een reactie

  •  Onthoudt mijn persoonlijke informatie



Bezoek onze mobiele website,
voor iPhone en andere toestellen: http://m.goodbytes.be




Wat is GoodBytes?

GoodBytes is een kleine web design studio gespecialiseerd in webdesign met webstandaarden.

U kan bij ons terecht voor kleine en grote projecten, gaande van een statische website tot complexe CMS-systemen of webapplicaties op maat.